DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W SZKOLENIE UAVO?

Bezzałogowe Statki Powietrzne to stosunkowo nowa dziedzina, która bardzo szybko się rozwija.

Drony znajdują coraz więcej zastosowań w rolnictwie, leśnictwie, przemyśle czy w służbach. Dlaczego tak się dzieje?
Drony to oszczędność pieniędzy. Dron nie potrzebuje załogi – zazwyczaj steruje nim jedna osoba. Nie potrzebuje też paliwa, bo zasilany jest energią elektryczną z akumulatorów.
Nie potrzebuje dużo miejsca do startu jak samolot – jest w stanie wznieść się w powietrze z prawie każdego podłoża. Dokładność materiałów foto i wideo uzyskanych z drona pozwala na dogłębną analizę i zaplanowanie pracy tak, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki jak najmniejszym kosztem.

Drony to oszczędność czasu. Ujęcie dużych terenów czy wysokich budynków z lotu ptaka dzięki dronom staje się łatwiejsze i przede wszystkim szybsze. Nie ma konieczności budowania rusztowań czy wynajmowania śmigłowca. Wystarczy operator i bezzałogowy statek powietrzny, a efekt będzie nawet lepszy! Podgląd na żywo obrazu z kamery, który umożliwiają niektóre drony, pozwoli na bieżące określanie, na których obszarach trzeba się skupić, a które można pominąć w materiale. Dzięki temu praca w niektórych dziedzinach może się znacznie skrócić.

Drony to bezpieczeństwo. Dron ma o wiele mniejsze rozmiary niż samolot, dzięki czemu jest w stanie dotrzeć w miejsca dotąd niedostępne. Dzięki wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych, nie ma konieczności narażania zdrowia czy życia ludzi w celu wykonania zdjęć na wysokościach czy miejscach niebezpiecznych.

Drony to innowacja i przyszłość. Chociaż teraz bezzałogowe statki powietrzne są nadal dla wielu innowacją, my widzimy w nich przyszłość. Fakty nie kłamią – rynek BSP wzrasta w zawrotnym tempie i już w 2020 roku ma osiągnąć wartość 127 miliardów $. Już wkrótce drony będą wykorzystywane we wszystkich branżach – w każdej do innych celów. Powstają maszyny dedykowane konkretnym dziedzinom, jak na przykład drony do oprysków dla rolnictwa. Wykorzystanie statków powietrznych pozwoli na rzeczy dotąd niemożliwe!


SZKOLENIA UAVO

Jako Axidro Academy prowadzimy szkolenia UAVO przygotowujące do egzaminu państwowego do uzyskania Świadectwa Kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego (BSP) wydawanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC). Uprawnienie to jest niezbędne do wykonywania lotów innych niż rekreacyjne i sportowe – czyli w każdej sytuacji, kiedy latanie dronem wiąże się z wykonywaniem określonej usługi.

Jesteśmy certyfikowanym ośrodkiem szkolącym – po ukończeniu naszego kursu, każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie to potwierdzające. Uzyskanie takiego dokumentu jest jednym z warunków przystąpienia do egzaminu państwowego ULC. Uczestnikom naszych szkoleń gwarantujemy nieograniczony dostęp do dronów szkoleniowych oraz konsultacje z instruktorami w każdej chwili podczas szkolenia. Organizujemy egzaminy państwowe do uzyskania Świadectwa Kwalifikacji operatora BSP. Przekazujemy naszym kursantom gotowe formularze dokumentów, aby ułatwić im proces podejścia do egzaminu.

Nasze szkolenia odbywają się na lotniskach we współpracy z władzami aeroklubów. Nasi adepci poznają w praktyce, czym jest ruch lotniczy i jak się w nim odnaleźć. Dzięki temu wiedza, jaką wynoszą z naszych szkoleń, jest kompleksowa.

Przyszłych operatorów dronów szkolimy w dwóch kategoriach:
UAVO VLOS – upoważnia do wykonywania lotów w zasięgu wzroku (visual line of sight).
UAVO BVLOS – upoważnia do wykonywania lotów poza zasięgiem wzroku (behind visual line of sight). Warunkiem zdobycia tej kategorii uprawnień jest posiadanie Świadectwa Kwalifikacji z wpisem VLOS.


SZKOLENIA PRODUKTOWE

Działamy w branży BSP od kilku lat, dlatego posiadamy duże doświadczenie w lataniu i użytkowaniu dronów. Setki lotów, dziesiątki sprzedanych dronów i niezliczone spotkania z klientami, którzy potrzebowali pomocy technicznej sprawiły, że bez problemu podejmujemy się szkoleń z obsługi konkretnych modeli dronów. Uczymy użytkowania sprzętu marek takich jak: DJI, Yuneec i Walkera, ale także innych, mniej popularnych. Na szkoleniach omawiamy szczegółowo wszystkie funkcje dronów oraz pokazujemy ich zastosowanie w praktyce.Uczymy jak latać, aby zachować maksymalne bezpieczeństwo.

Jesteś zainteresowany szkoleniem? Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub zadzwoń do:

Marcina +48 720 888 568